RLR05C7321FSB14
Mfr.Part #
RLR05C7321FSB14
Description
RES 7.32K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
7.32kOhms
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Axial
Diameter :
1.68mm
Length :
3.81mm
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Width :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
17 Weeks
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR05C7321FSB14
Vishay / Dale RLR05C7321FSB14
Through Hole 7.32kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,