RLR05C6R34FSBSL
Mfr.Part #
RLR05C6R34FSBSL
Description
RES 6.34 OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
3.81mm
Resistance :
6.34Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
2
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Width :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
125mW
Package / Case :
Datasheets
RLR05C6R34FSBSL
Vishay / Dale RLR05C6R34FSBSL
6.34Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,