RLR05C6R20GSRSL
Mfr.Part #
RLR05C6R20GSRSL
Description
RES 6.2 OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Width :
1.68mm
Tolerance :
±2%
Resistance :
6.2Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Axial
Max Power Dissipation :
125mW
Length :
3.81mm
Datasheets
RLR05C6R20GSRSL
Vishay / Dale RLR05C6R20GSRSL
6.2Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,