RLR05C6813FPBSL
Mfr.Part #
RLR05C6813FPBSL
Description
RES 681K OHM 1% 1/8W AXIAL
Axial
Power Rating :
125mW
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
P (0.1%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
3.81mm
Package / Case :
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
1.68mm
Resistance :
681kOhms
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C6813FPBSL
Vishay / Dale RLR05C6813FPBSL
681kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,