RLR05C6811FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C6811FSRSL19
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
6.81kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
2
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C6811FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C6811FSRSL19
6.81kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,