RLR05C6811FRRE5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C6811FRRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Resistance :
6.81kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C6811FRRE5
Vishay / Dale RLR05C6811FRRE5
Through Hole 6.81kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,