RLR05C6811FMB14
Mfr.Part #
RLR05C6811FMB14
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
6.81kOhms
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C6811FMB14
Vishay / Dale RLR05C6811FMB14
6.81kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,