RLR05C6810FSRE6
Mfr.Part #
RLR05C6810FSRE6
Description
RES 681 OHM 1% 1/8W AXIAL
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Termination :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
681Ohms
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C6810FSRE6
Vishay / Dale RLR05C6810FSRE6
Through Hole 681Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,