RLR05C6801GSRE619
Mfr.Part #
RLR05C6801GSRE619
Description
RES 6.8K OHM 2% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
6.8kOhms
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power Rating :
125mW
Datasheets
RLR05C6801GSRE619
Vishay / Dale RLR05C6801GSRE619
Through Hole 6.8kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,