RLR05C6650FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C6650FSRE8
Description
RES 665 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
665Ohms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Radiation Hardening :
No
Diameter :
1.68mm
Package / Case :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C6650FSRE8
Vishay / Dale RLR05C6650FSRE8
Through Hole 665Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,