RLR05C6492FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C6492FSRE819
Description
RES 64.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
64.9kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C6492FSRE819
Vishay / Dale RLR05C6492FSRE819
Through Hole 64.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,