RLR05C6492FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C6492FSRE8
Description
RES 64.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
64.9kOhms
Datasheets
RLR05C6492FSRE8
Vishay / Dale RLR05C6492FSRE8
Through Hole 64.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,