RLR05C6490FSRE719
Mfr.Part #
RLR05C6490FSRE719
Description
RES 649 OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Resistance :
649Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C6490FSRE719
Vishay / Dale RLR05C6490FSRE719
Through Hole 649Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,