RLR05C63R4FRB14
Mfr.Part #
RLR05C63R4FRB14
Description
RES 63.4 OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
3.81mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
1.68mm
Supplier Device Package :
Resistance :
63.4Ohms
Datasheets
RLR05C63R4FRB14
Vishay / Dale RLR05C63R4FRB14
Through Hole 63.4Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,