RLR05C6341FRRE7
Mfr.Part #
RLR05C6341FRRE7
Description
RES 6.34K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
1.68mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
6.34kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C6341FRRE7
Vishay / Dale RLR05C6341FRRE7
Through Hole 6.34kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,