RLR05C6202GSR36
Mfr.Part #
RLR05C6202GSR36
Description
RES 62K OHM 2% 1/8W AXIAL
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Through Hole
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
9 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
62kOhms
Width :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C6202GSR36
Vishay / Dale RLR05C6202GSR36
Through Hole 62kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,