RLR05C6191FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C6191FSRE7
Description
RES 6.19K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Published :
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
6.19kOhms
Datasheets
RLR05C6191FSRE7
Vishay / Dale RLR05C6191FSRE7
Through Hole 6.19kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,