RLR05C6191FSRE519
Mfr.Part #
RLR05C6191FSRE519
Description
RES 6.19K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Resistance :
6.19kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR05C6191FSRE519
Vishay / Dale RLR05C6191FSRE519
Through Hole 6.19kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,