RLR05C6190FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C6190FSRSL19
Description
RES 619 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
619Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
RLR05C6190FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C6190FSRSL19
619Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,