RLR05C6190FSRE719
Mfr.Part #
RLR05C6190FSRE719
Description
RES 619 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
619Ohms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
2
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR05C6190FSRE719
Vishay / Dale RLR05C6190FSRE719
Through Hole 619Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,