RLR05C60R4FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C60R4FSRE7
Description
RES 60.4 OHM 1% 1/8W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Length :
4.75mm
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
60.4Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C60R4FSRE7
Vishay / Dale RLR05C60R4FSRE7
Through Hole 60.4Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,