RLR05C6043FRRSL
Mfr.Part #
RLR05C6043FRRSL
Description
RES 604K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Length :
3.81mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Composition :
Metal Film
Published :
Tolerance :
±1%
Resistance :
604kOhms
Datasheets
RLR05C6043FRRSL
Vishay / Dale RLR05C6043FRRSL
604kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,