RLR05C5R10GRBSL
Mfr.Part #
RLR05C5R10GRBSL
Description
RES 5.1 OHM 2% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
5.1Ohms
Packaging :
Bulk
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±2%
Width :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR05C5R10GRBSL
Vishay / Dale RLR05C5R10GRBSL
5.1Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,