RLR05C5901FRRSL
Mfr.Part #
RLR05C5901FRRSL
Description
RES 5.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
2
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
5.9kOhms
Package / Case :
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C5901FRRSL
Vishay / Dale RLR05C5901FRRSL
5.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,