RLR05C5622GSB14
Mfr.Part #
RLR05C5622GSB14
Description
RES 56.2K OHM 2% 1/8W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
56.2kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C5622GSB14
Vishay / Dale RLR05C5622GSB14
56.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,