RLR05C5622FRRSL
Mfr.Part #
RLR05C5622FRRSL
Description
RES 56.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Not Applicable
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
56.2kOhms
Length :
3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C5622FRRSL
Vishay / Dale RLR05C5622FRRSL
56.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,