RLR05C5621FSRSL19
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C5621FSRSL19
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 5.62K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Composition :
Metal Film
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Resistance :
5.62kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
RLR05C5621FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C5621FSRSL19
5.62kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,