RLR05C5621FSM23
Mfr.Part #
RLR05C5621FSM23
Description
RES 5.62K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
5.62kOhms
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C5621FSM23
Vishay / Dale RLR05C5621FSM23
5.62kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,