RLR05C5620FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C5620FSRE619
Description
RES 562 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
562Ohms
Length :
4.75mm
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Diameter :
1.68mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Width :
1.68mm
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C5620FSRE619
Vishay / Dale RLR05C5620FSRE619
Through Hole 562Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,