RLR05C5603GPR36
Mfr.Part #
RLR05C5603GPR36
Description
RES 560K OHM 2% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Power Rating :
125mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Resistance :
560kOhms
Datasheets
RLR05C5603GPR36
Vishay / Dale RLR05C5603GPR36
560kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,