RLR05C5601GSRE719
Mfr.Part #
RLR05C5601GSRE719
Description
RES 5.6K OHM 2% 1/8W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
5.6kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C5601GSRE719
Vishay / Dale RLR05C5601GSRE719
Through Hole 5.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,