RLR05C5601GSRE5
Mfr.Part #
RLR05C5601GSRE5
Description
RES 5.6K OHM 2% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Resistance :
5.6kOhms
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Through Hole
Factory Lead Time :
17 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C5601GSRE5
Vishay / Dale RLR05C5601GSRE5
Through Hole 5.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,