RLR05C5600GRRE8
Mfr.Part #
RLR05C5600GRRE8
Description
RES 560 OHM 2% 1/8W AXIAL
2
Radiation Hardening :
No
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Axial
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
560Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C5600GRRE8
Vishay / Dale RLR05C5600GRRE8
Through Hole 560Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,