RLR05C5600GMRSL
Mfr.Part #
RLR05C5600GMRSL
Description
RES 560 OHM 2% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±2%
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
125mW
Length :
3.81mm
Resistance :
560Ohms
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C5600GMRSL
Vishay / Dale RLR05C5600GMRSL
560Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,