RLR05C54R9FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C54R9FSRE7
Description
RES 54.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
54.9Ohms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
17 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C54R9FSRE7
Vishay / Dale RLR05C54R9FSRE7
Through Hole 54.9Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,