RLR05C54R9FRB14
Mfr.Part #
RLR05C54R9FRB14
Description
RES 54.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
125mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Contains Lead
2
Radiation Hardening :
No
Resistance :
54.9Ohms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
3.81mm
Datasheets
RLR05C54R9FRB14
Vishay / Dale RLR05C54R9FRB14
Through Hole 54.9Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,