RLR05C5492FSB14
Mfr.Part #
RLR05C5492FSB14
Description
RES 54.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
54.9kOhms
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
125mW
Diameter :
1.68mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Termination :
Power Rating :
125mW
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Width :
1.68mm
Datasheets
RLR05C5492FSB14
Vishay / Dale RLR05C5492FSB14
Through Hole 54.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,