RLR05C5491FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C5491FSRSL19
Description
RES 5.49K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
5.49kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C5491FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C5491FSRSL19
5.49kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,