RLR05C5490FSRSL
Mfr.Part #
RLR05C5490FSRSL
Description
RES 549 OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Package / Case :
Axial
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
549Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C5490FSRSL
Vishay / Dale RLR05C5490FSRSL
549Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,