RLR05C53R6FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C53R6FSRE819
Description
RES 53.6 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Radiation Hardening :
No
Resistance :
53.6Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C53R6FSRE819
Vishay / Dale RLR05C53R6FSRE819
Through Hole 53.6Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,