RLR05C5360GSB14
Mfr.Part #
RLR05C5360GSB14
Description
RES 536 OHM 2% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
536Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C5360GSB14
Vishay / Dale RLR05C5360GSB14
536Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,