RLR05C5232FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C5232FSRE619
Description
RES 52.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
52.3kOhms
Power Rating :
125mW
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.68mm
Datasheets
RLR05C5232FSRE619
Vishay / Dale RLR05C5232FSRE619
Through Hole 52.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,