RLR05C5231FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C5231FSRE819
Description
RES 5.23K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
5.23kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C5231FSRE819
Vishay / Dale RLR05C5231FSRE819
Through Hole 5.23kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,