RLR05C5230FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C5230FSRE819
Description
RES 523 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.75mm
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
523Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR05C5230FSRE819
Vishay / Dale RLR05C5230FSRE819
Through Hole 523Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,