RLR05C51R0FSB14
Mfr.Part #
RLR05C51R0FSB14
Description
RES 51 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
51Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C51R0FSB14
Vishay / Dale RLR05C51R0FSB14
51Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,