RLR05C5113FRRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C5113FRRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 511K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Axial
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±1%
Resistance :
511kOhms
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Width :
1.68mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Datasheets
RLR05C5113FRRSL
Vishay / Dale RLR05C5113FRRSL
511kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,