RLR05C5113FRBSL19
Mfr.Part #
RLR05C5113FRBSL19
Description
RES 511K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
511kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
125mW
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C5113FRBSL19
Vishay / Dale RLR05C5113FRBSL19
511kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,