RLR05C5113FPBSL
Mfr.Part #
RLR05C5113FPBSL
Description
RES 511K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.81mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
511kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Width :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RLR05C5113FPBSL
Vishay / Dale RLR05C5113FPBSL
511kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,