RLR05C5110FRRSL
Mfr.Part #
RLR05C5110FRRSL
Description
RES 511 OHM 1% 1/8W AXIAL
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.81mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Resistance :
511Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C5110FRRSL
Vishay / Dale RLR05C5110FRRSL
511Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,