RLR05C5103GRBSL19
Mfr.Part #
RLR05C5103GRBSL19
Description
RES 510K OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
510kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Metal Film
Published :
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C5103GRBSL19
Vishay / Dale RLR05C5103GRBSL19
510kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,